Kategoriler

Toplam 22 blog | 1. Sayfa
Soya Parafini ile mum yapmak
26.05.2021
Tekrar merhaba arkadaşlar , bu günkü yazımızda sizlere soya parafini nedir ? Neden soya parafini kullanmak önemlidir ? Soya parafini ile nasıl mum yapılır ? ve soya parafini ile mum yaparken nelere dikkat etmeliyiz ? gibi bir çok soruya cevap bulacağız. Tabi ki nacizane bilgimiz ve tecrübelerimiz dahilinde olacak aktardığımız bilgiler. Bu yazımızı elimizden gelen sıklıkla yeni edineceğimiz bilgileri de dahil etmeye çalışacağız. Hadi artık başlayalım.
Sabun nedir ? - Butik Sabun nedir ?
04.12.2019
Sabun halk dilinde yağlı, kirli şeyleri temizlemek için kullanılan bir maddedir. Kimyasal bakımdan sabun; yağ asitlerinin ya sodyum, ya da potasyum tuzlarından meydana gelen bileşiklerdir. Bu yazımızda sabun hakkında genel bir bilgiye ve Butik sabun ile normal sabun arasındaki farklara bakacağız.
El Oyması Mum Sanatı
26.08.2019
Bir çok kişi gibi sizlerinde internette görmüş olduğu resim ve videolar üzerine oyma (diğer adı ile kesme) mum yapmak istediğinizi biliyorum , çünkü aynı istek bende de yoğun şekilde oluşmuştu. Ancak deneme yapmaya başladıkça bu heves yavaş yavaş kursağımda kalmıştı. sebebinin ise aslında çok basit olduğunu sonra sonra anlamaya başladım , gerekli araştırma ve incelemeleri iyice yapmamış olmam benim için en büyük sorundu. Şimdi sizlere oyma mum yapmaya başlamadan önce edinmeniz gereken bir kaç bilgi ve püf noktasından bahsedeceğim. umarım sizlere faydası dokunur.
Mum ve Mum Yapımı Hakkında Sorular ve Cevaplar
17.01.2019
Bu yazımızda ; mum yapımı hakkında aklımıza takılan ve karşılaştığımız sorunlar ile ilgili bir çok soruya cevap vermeye çalışacağız. Umarız bu yazımız mum yapmak isteyen veya mum yapımı ile ilgilenen tüm ziyaretçilerimize yardımcı olur. Hazırsak hemen başlayalım o zaman.
Bebeklerde Kabızlık Sorunu
27.11.2017
Yetişkin insanlarda olduğu gibi bebeklerde de bazı sağlık sorunları meydana gelebilir. Bunlardan bir tanesi de sindirim problemlerine bağlı olarak gelişen kabızlık sorunudur. Bebeklerde kabızlık olma nedenleri çeşitlilik gösterebilir , bu sorunun bir veya birden fazla sebep sonucu ortaya çıkması mümkündür. Bir bebeğin kabızlık problemi olduğunu anlamak için onu iyi gözlemlemek gerekir. Bu yazımızda bebeklerde ortaya çıkan kabızlıkların sebepleri ve bu kabızlığı giderme yollarına göz atacağız.
Çin Takvimi
27.11.2017
Çin Takvimi ile Bebek Cinsiyeti Tahmini 2 adet bilgiye dayanır ; Anne kaç yaşında ve hangi ayda hamile kaldı ? Bu iki sorunun yanıtıyla, Çin'de 700 yıldır uygulanan bir yöntemi kullanarak çocuğunuzun cinsiyeti konusunda büyük olasılıkla doğru bir tahmin yürütebilirsiniz. Birçok Asya ülkesinde bebek bekleyen çiftler, teknolojik gelişmelerle bebeklerinin cinsiyetini erkenden öğrenseler de, emin olmak için 'Çin Takvimi' ve halk inanışlarına da başvuruyor. Annenin yaşı ile hamile kaldığı ayın bilinmesi durumunda % 90 doğru sonuç verdiği iddia edilen ve Çinli astroloji bilginlerince hazırlanan Çin Takvimi , Çin toplumunda 700 yılı aşan bir süredir kullanılıyor.
Mum ve Mum Yapımı Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey
04.07.2017
Bu yazımızda sizlere ; Mum ve mum yapımı hakkında bilmeniz gereken tüm detayları ve kullanılan hammaddeleri hakkında genel bilgileri vermeye çalışacağız. Ne nedir ? nerede ve ne için kullanılır ? Kullanırsak ne olur ? Kullanmazsak ne olur ? Malzemelerin bir birlerinden farkları nelerdir ? İyi bir mum nasıl yapılır ve mumun kaliteli olduğu nasıl anlaşılır. Mum yaparken ve mumlar kullanılırken nelere dikkat edilmelidir. Hadi artık yavaş yavaş başlayalım , bilgi paylaştıkça güzeldir.
Evde Jel Mum Yapımı İle İlgili Derleme Videolar
03.06.2017
Dekoratif jel mum yapmanın ne kadar kolay ve zevkli olduğunu sizin için derlediğimiz bu videoları izleyince daha iyi anlayacaksınız. Birbirinden değişik ve hoş görünüme sahip jel mumlarınızı ilgili videoları izledikten sonra sizde kolayca yapabileceksiniz. Akvaryum jel mumdan dokulu jel mumlara kadar bir çok çeşit görecek ve hemen yapmayı arzulayacaksınız. Dileriz keyifli vakit geçirir , evinizin dekorasyonuna değişik mumlar katarsınız.
İnanamayacağınız Gerçek ve İlginç Bilgiler
11.05.2017
Hayatımıza girmiş olan ve gün içerisinde bir çok kez karşımıza çıkan bir çok şey ve daha fazlası hakkında ilk defa duyacağınız bu bilgiler aklınızın sınırlarını zorlayacak inanın , Çok ama çok ilginç bilgiler paylaşacağız sizinle , amacımız biraz olsun gülmek ve eğlenmek , ama fena bilgilerde sayılmaz aslında , hadi o zaman yavaş yavaş başlayalım , bakalım daha önce bu tür bilgiler ile karşılaşmışmıydınız ?
İnternette Güvenli Alışveriş için 6 İpucu
23.04.2017
Bir İnternet sitesinden alışveriş yapacaksınız ama tereddütleriniz var ? Günden güne hızla artan ve gerçekten hayatımızı çok kolaylaştıran internetten alışveriş için size rehber olacak bir kaç hususa değinmek istedik bu yazımızda. Alışveriş yapmak istediğiniz site acaba yeterince güvenlimi , kredi kartınız ile gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirmisiniz , ya alım yaptığınız ürünler yerine başka ürünler gönderilirse veya hiç gönderilmezse ? Bin bir emek vererek kazandığınız ve istediğiniz bir ürün için rahatlıkla harcamayı göze aldığınız paranız boşa giderse ? İşte bu yazımızda sizlerle internetten güvenli alışveriş yapmak için dikkat etmeniz gereken bir kaç ufak ipucunu paylaşacağız dileriz faydamız dokunur.