GARANTİ VE İADE KOŞULLARI

   GARANTİ KOŞULLARIMIZ

Tüm ürünler aksi belirtilmediği sürece, üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde kargo görevlisine tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizay / kutu veya ambalajının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

   İADE KOŞULLARIMIZ

Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde, teslimat tarihinden itibaren en geç 3 gün içerisinde destek sayfamızdan bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu işlemleri takiben, kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen üründeki hata müşteri kullanımından kaynaklı ise veya 7 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmamaktadır. Ürün iadesi ve değişim şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

Sitemizde bulunan ve müşterinin istekleri doğrultusunda üretilerek (renk - koku - desen) hazırlanan ürünler , kargo teslimi sırasında müşteri tarafından yapılan kontrolde ; bozulmuş , zarar görmüş veya mesafeli satış sözleşmesinde evsafı açıkça belirtilen üründen hariç bir ürün değil ise 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği cayma hakkı kullanılamayacak ürünler kapsamında değerlendirileceğinden hiç bir şekilde keyfi iade talebinde bulunulamaz. 

İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte faturasını varsa garanti belgesini ve iade nedeninizi belirten bir dilekçeyi göndermelisiniz. Eğer ürün şirket adına fatura edilmiş ise ilgili şirket tarafından ürün için iade faturası düzenlenmelidir.

Alım yapılan ürünün (bir üst paragrafta belirtilen ürünler hariç olmak kaydı ile) , sitemiz de kargo seçeneklerinde bulunan bir kargo firması ile gönderimi talep edilmiş ve gönderimi yapılan ürün herhangi bir sebeple teslim alınmadan iade edilmiş ve/veya ürün sebep belirtilmeden (keyfi sebepler) iade edilmiş ise , gönderiye ait tüm kargo masrafları (gidiş-geliş) alıcıya yansıtılarak , bu tutar ürün alım bedeli içerisinden düşülerek ödemenin gerçekleştirildiği yöntem (eft ve/veya K.Kartı) ile iade gerçekleştirilir.

***  Sitemizden (www.nesedukkani.com) alışveriş yapan tüm müşterilerimiz bu iade prosedürleri konusunda bilgisi olduğunu ve iade şartlarını peşinen kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.