DEV KARGO KAMPANYAMIZ BAŞLADI ; 300-TL ÜZERİ TÜM ALIŞVERİŞLERİNİZDE  mng kargo 2  İLE KARGOLARINIZ ÜCRETSİZ
Kategoriler
Çin Takvimi

Çin Takvimi

27.11.2017
Çin Takvimi ile Bebek Cinsiyeti Tahmini 2 adet bilgiye dayanır ; Anne kaç yaşında ve hangi ayda hamile kaldı ? Bu iki sorunun yanıtıyla, Çin'de 700 yıldır uygulanan bir yöntemi kullanarak çocuğunuzun cinsiyeti konusunda büyük olasılıkla doğru bir tahmin yürütebilirsiniz. Birçok Asya ülkesinde bebek bekleyen çiftler, teknolojik gelişmelerle bebeklerinin cinsiyetini erkenden öğrenseler de, emin olmak için 'Çin Takvimi' ve halk inanışlarına da başvuruyor. Annenin yaşı ile hamile kaldığı ayın bilinmesi durumunda % 90 doğru sonuç verdiği iddia edilen ve Çinli astroloji bilginlerince hazırlanan Çin Takvimi , Çin toplumunda 700 yılı aşan bir süredir kullanılıyor.

Çin Takvimi ile hesaplamalar yapmak düşündüğünüz kadar karmaşık ya da zor değildir. Hamile kadınlar Çin Takvimi cinsiyet hesaplama yöntemiyle bebeklerini cinsiyetini erkenden öğrenebilirler. Veya hamile kalma planı yapan bayanlar bu takvime göre gebeliklerini planlayabilirler. Çin Takvimi ile bebek cinsiyeti tahmini temelde 2 bilgiye dayanmaktadır. Birincisi annenin kaç yaşında olduğu, ikincisi ise hangi ayda hamile kaldığı. Sadece bu iki sorunun yanıtıyla Çin’de tam 700 yıldır uygulanan bir yöntemi sizler de kullanabilirsiniz. Çin Takvimi doğru mu diye kafasında soru işareti olanlar için şunuda belirtelim : Bu yöntemi kullanarak bebeğinizin cinsiyeti konusunda çok büyük olasılıkla doğru bir tahmin yürütme şansı elde edeceksiniz. Zira Çin Takvimi’nin %90 gibi büyük bir oranda doğru sonuç verdiği bilinmektedir. 

Aşağıdaki tablodan hemen test edebilirsiniz

çin takvimi 

Çin Takvimine göre, annenin yaşının hamile kalınan ayla kesiştiği nokta bebeğin cinsiyetini ortaya çıkarıyor. Örneğin 30 yaşındaki bir anne adayının mart ve mayısta hamile kalması durumunda bebeğinin cinsiyeti kız, diğer tüm aylarda ise erkek olurken, 21 yaşındaki anne adayının ocakta hamile kalması durumunda bebeğinin cinsiyeti erkek, diğer tüm aylarda kız oluyor. 

İnsanlık tarihinin en eski cinsiyet belirleme yöntemi Çin Takvimi ‘ dir. Çin takvimi üzerinde bir çok spekülasyon yapılmasına rağmen cinsiyet belirlemek için çaba gösteren çiftlerim büyük bir kısmı mutlaka çin takvimi ni uygulamaya çalışırlar. Bazıları çin takvimine göre istedikleri cinsiyette çocuk sahibi olduklarında takvime güvenmekte ve tanıdıklarına tavsiye etmekte, bazıları ise istediği sonuç olmadığında takvimin işe yaramadığını belirtmektedir. Çin takvimi asırlardır Çinlilerin cinsiyet belirlemek için kullandıkları bir çeşit  takvim sistemidir. Asırlar boyunca çin yetkilileri doğan çocukların cinsiyetine göre kayıtlar tutmuşlardır ve bu kayıtlara göre bir genelleme yaparak istatistik oluşturmuşlardır. İşte çin takvimi bu milyonlarca hatta milyarlarca doğum verisine dayanmaktadır. Çinliler çin takvimi kullanımının %90-%95 başarılı olduğunu iddia etmelerine rağmen çin takvimi yönteminin herhangi bir bilimsel geçerliliği yoktur.